“Ағинәйҙәр” клубы ағзалары менән кәңәшмә Совещания с членами клубного объединения «Ағинәйҙәр»

08.10.2023

#Башҡортсауҡыйбыҙпроекты

4 һәм 7 октябрҙә проектты тормошҡа ашырыу маҡсатында ауыҙ-тел ижады өлгөләрен туплау өсөн “Ағинәйҙәр” клубы ағзалары менән кәңәшмә үтте. Балаларға һөйләү өсөн әлеге клуб ағзалары тарафынан “Йомро-йомро йомғағым” һәм “Төлкө менән бүҙәнә” халыҡ әкиәттәре һайланды. Шулай уҡ, проект сараларын уҙғарыу өсөн кәрәкле йомаҡтар, мәҡәлдәр һәм башҡа материал ҡаралды. Балаларға күргәҙмә материал булараҡ, милли кейемдәр күрһәтергә лә ҡарар ителде.

*******************************************************************************************************************

#ПроектЧитаемнабашкирском

4 и 7 октября состоялись совещания с членами клубного объединения «Ағинәйҙәр» по подготовке материалов устного народного творчества для реализации проекта. Для чтения детям вслух членами данного клуба были избраны народные сказки “Йомро-йомро йомғағым” и “Төлкө менән бүҙәнә”. Также просмотрели загадки, пословицы и другие материалы для проведения мероприятий проекта. Было решено показать детям национальную одежду как наглядное пособие.