Әҙәби ҡунаҡхана “Өләсәйем әкиәттәре” Литературная гостиная “Бабушкины сказки”

#Башҡортсауҡыйбыҙпроекты

13 декабрҙә “Өләсәйем әкиәттәре” тип аталған әҙәби ҡунаҡхана “Ағинәйҙәр” клубы ағзалары ҡатнашлығында үтте. Апайҙар алдан кәңәшләшкәнсә “Йомро-йомро йомғағым” һәм “Төлкө менән бүҙәнә” халыҡ әкиәттәрен балаларға һөйләп ишеттерҙе. Сарала ҡатнашыусы балалар иғтибар менән тыңланы, һорауҙар бирҙе. Сағыу милли кейемдәрҙә сарала ҡатнашыу барыһына ла оҡшаны.

*********************************************************************************************************************

#ПроектЧитаемнабашкирском

13 декабря литературная гостиная “Бабушкины сказки” прошли с участием членов клуба “Ағинәйҙәр”. Как и было выбрано на совещании в октябре, бабушки рассказали народные сказки Куда укатился мой клубочек” и “Лиса и перепелка”. Дети внимательно слушали, задавали свои вопросы. Всем понравилось участие на мероприятии в красивых национальных одеждах.